بازی با کودک، از سه ماهگی به بعد

انگیزه ای برای حرکت کردن:

شما می توانید با قرار دادن اشیاء جذاب ( توپ هایی با رنگ های روشن، اسباب بازی های مخملی، آلبوم عکس های مورد توجه او و از همه بهتر خودتان ) کمی دورتر از دسترس کودک، او را برای انجام تلاش های اولیه اش جهت گرفتن آن شی و حتی حرکت کردن ترغیب می کند. او را تشویق کنید به هر شکل ممکن برای رسیدن به جسم مورد نظر تلاش کند و سپس کاری کنید تا در بازی موفق شود. او درک این مطلب را که او موجودی است که می تواند به تنهایی حرکت کند، آغاز کرده است.

 

آمادگی برای خواندن:

آشنا کردن کودک با لذت کتاب خوانی، بهترین کاری است که می توانید در حق او انجام دهید. زیرا اینکار موجب ساخت زیربنایی یک ارتباط مثبت با امر خواندن می شود. کتابهایی با عکس های رنگی و متن نوشتاری کم، بهترین انتخاب خواهند بود. به عکسهایی که در هر صفحه هست اشاره کنید: اردک رو می بینی؟

 

بازی لگد زدن:

جسمی را به عنوان سپر جلوی پایش بگیرید تا او سعی کند به آن ضربه بزند و لگدهایش هدف دار شود. یک بالش، یک اسباب بازی پارچه ای، یک تکه مقوا یا حتی دستهایتان را در فاصله ای بگیرید که اگر پاهایش را دراز کند به آن برسد. برای کودکان هماهنگی چشم و پا بسیار اهمیت دارد، در نهایت، استفاده از پاها، با هماهنگی چشمها به کودک کمک می کند تا به گشت و گذار میان اسباب خانه بپردازد و راه رفتن را یاد بگیرد.

عنوان کتاب: بازی با کودک از تولد تا یکسالگی

نویسندگان: دکتر وندی اس. مسی - دکتر رانی کوهن لیدرمن -  مترجم: هیلدا ترابی
طبقه بندی: مقالات ترجمه شده، روانشناسی و مشاوره، 
برچسب ها:كودكان و نوجوانان،

...