تاریخ نگارش: سه شنبه 11 فروردین 1394 + نظرات ()

طرح رتبه بندی معلمان

طرح رتبه بندی معلمان

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:

 کلیات طرح رتبه بندی معلمان در دولت بررسی شد و بر این اساس فرهنگیان در چهار رتبه طبقه بندی می شوند که رتبه نخست ۷۰ درصد آنها را شامل می شود.

 

اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب

 

علی رضا منادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح رتبه بندی معلمان از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، اظهار داشت:

 

 بررسی طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و در هیئت دولت بررسی و مقرر شد در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری بررسی شده و برای اجرا ابلاغ شود و دیگر به مجلس ارائه نشود.

افزایش ارتقای کیفیت معیشت و آموزش و پژوهش معلمان اهداف اصلی طرح رتبه بندی است و در قالب این طرح فرهنگیان به چهار گروه تقسیم بندی می شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: رتبه نخست در طرح رتبه بندی معلمان شامل 70 درصد آنها می شود که مواردی همچون 5 سال سابقه معلمی و گذراندن دوره های آموزشی از شروط آن است، فرهنگیانی که در رتبه نخست ساماندهی شوند، به میزان حقوق دریافتی آنها 450 تا 500 هزار تومان اضافه می شود. رتبه های بعدی شامل رتبه های دو، سه و چهار است که فرهنگیان با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کار و سوابق پژوهشی همچون تهیه مقاله و تألیف کتاب در این گروه ها دسته بندی می شوند.

 

 رتبه چهار بالاترین سطح در طرح رتبه بندی معلمان است و افرادی که در این رتبه ساماندهی شوند، تا سه برابر فوق العاده شغل را دریافت خواهند کرد و حقوق آنها به 4 میلیون تومان در ماه خواهد رسید.

 

 یکی از درخواست های ما این است که در طرح رتبه بندی تمهیداتی فراهم شود که طی دوره های ضمن خدمت به عنوان امتیاز برای معلمان محسوب شود.

 

 در این طرح، فرهنگیان بر اساس تجربه، مدرک تحصیلی و تلاش در حوزه های علمی، پژوهشی و حرفه ای امتیازاتی را کسب می کنند و بر این اساس فوق العاده شغل آنها متناسب با امتیازات کسب شده افزایش پیدا خواهد کرد.

امیدواریم طرح رتبه بندی معلمان از مهر 94 مرحله عملیاتی آن آغاز شود. افزایش حقوق ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان 100 یا 150هزار تومانی که اعلام می شود، نیست بلکه فردی که موفق به کسب رتبه یک شود 70 درصد فوق العاده شغل آن افزایش می یابد.
طبقه بندی: تاریخی و اجتماعی، اطلاعات عمومی، 
برچسب ها:طرح رتبه بندی معلمان، رتبه بندی معلمان، معلمان، مقام معلم، معلم، جایگاه معلم، معیشت معلمان،

...